image/svg+xml
image/svg+xml

Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Alper AYTEKİN'in Projesi TÜBİTAK ARDEB Covid-19 kapsamında kabul edildi

Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Alper AYTEKİN'in projesi, TÜBİTAK tarafından düzenlenen ARDEB 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye uygun görüldü.

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında TÜBİTAK tarafından salgınının mevcut ve öngörülen sorun ve etkilerinin sosyal ve beşeri bilimler perspektifinden incelenmesi, araştırılması ve çözüm önerilerinin geliştirilmesine yönelik olarak açılan proje çağrısının bilimsel değerlendirme süreci tamamlandı. ARDEB 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı çerçevesinde açılan “Covid-19 ve Toplum: Salgının Sosyal, Beşeri ve Ekonomik Etkileri, Sorunlar ve Çözümler” başlıklı çağrı kapsamında Bartın Üniversitesi’nin 2 projesi desteklenmeye hak kazandı.

ARDEB Covid-19 Özel Proje Çağrısı değerlendirme sonuçlarına göre Fakültemiz Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Alper Aytekin’in “Covid-19 Pandemi Nedeniyle Yerel Yönetimlerde Dijital Dönüşümden Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri: Bartın İli Örneği” adlı projesi kabul edildi.

“Dijital dönüşüm sürecinde çözüm önerileri sunulacak”

Proje hakkında bilgiler veren Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Aytekin “Dijital dönüşüm süreci, bir organizasyonu teknolojik, örgütsel, kültürel ve sosyal olarak etkilemektedir. Dolayısıyla, bu sürecin dikkatli bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda projenin hedefleri arasında Covid-19 ile dijital dönüşüm arasındaki ilişkinin incelenmesi, Covid-19 ile hızlanan dijital dönüşümde ortaya çıkan siber güvenlik faktörünün incelenmesi, Covid-19 ile birlikte gelen sosyal mesafenin etkilerinden olan uzaktan çalışma ve mekân bağımlılığının incelenmesi, Covid-19 ile geleneksel iş süreçlerinin dijital ortama aktarılmasıyla birlikte dijital yaşama uyum sorunlarının incelenmesi, Covid-19 ile kamu hizmetlerinde ortaya çıkan risklerin ve fırsatların ortaya çıkarılarak incelenmesi gibi önemli konular bulunmaktadır. Çalışmalarımız sonunda belirlenen sorunlar için çözüm önerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır” dedi.
  • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Dr. Alper AYTEKİN, Gazi Ortaokulu Öğrencilerine Programlamaya Giriş Eğitimi Verdi

  • TÜBİTAK 2209 Öğrenci Projelerindeki Başarılarımız: 3 Projemiz Kabul Aldı

  • Kariyer Yolculuğum Projesi

  • Batı Karadeniz Siber Güvenlik Zirvesi'ne Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Olarak Katılım Sağladık

  • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Alper AYTEKİN'in Projesi TÜBİTAK ARDEB Covid-19 kapsamında kabul edildi

  • Bölüm Başkanımız Bilişim Teknolojileri ve İletişim Çalıştayına Katıldı

  • Yönetim ve Bilişim Sistemleri Kulübümüz HAVELSAN, ODTÜ TEKNOKENT VE ANKARA TEKNOPARK kurumlarına teknik gezi düzenledi.

  • Bölümümüz 4. Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansına Katıldı

  • Yönetim ve Bilişim Sistemleri Kulübümüz Kahvaltı ve Fidan Dikme Etkinliğinde Buluştu

  • Yönetim ve Bilişim Sistemleri Kulübümüz Tarafından Yurtdışı Dil Eğitimi ve Kariyer Semineri Gerçekleştirildi