image/svg+xml
image/svg+xml

Yönetim ve Bilişim Sistemleri Kulübümüz HAVELSAN, ODTÜ TEKNOKENT VE ANKARA TEKNOPARK kurumlarına teknik gezi düzenledi.

Yönetim ve Bilişim Sistemleri kulübü öğrencileri Ankara iline düzenlenen teknik gezinin ilk ayağında ODTÜ TEKNOKENT'i ziyaret etti.

ODTÜ TEKNOKENT uzman yardımcısı Mehmet Serhat AKÇAY tarafından öğrencilere teknoparkların işleyişi, kuluçka merkezleri ve girişimcilik hakkında genel bilgiler verildi. Ayrıca öğrenciler teknoparklarda staj ve iş imkanları hakkında bilgi alma fırsatı buldular. 

Gezinin devamında HAVELSAN simülasyon teknolojileri merkezi yerinde görüldü.

Yönetim ve Bilişim Sistemleri Kulübü üyesi 30 öğrenci, Kulüp Akademik Danışmanı Arş. Gör. Ahmet Ayaz ile birlikte HAVELSAN’da simülasyon teknolojileri merkezini ziyaret etti. İlk olarak HAVELSAN Müşteri İlişkileri Yönetimi Uzmanı Tuğçe ATEŞ tarafından hazırlanan sunumda HAVELSAN kurumu hakkında genel bilgiler verildi. Daha sonra İnsan Kaynakları Uzmanı Salih SANDUVAC tarafından HAVELSAN çalışanlarının çalışma koşulları hakkında kısa bir sunum gerçekleştirildi. Ayrıca sunum sonunda öğrencilere HAVELSAN'ın sunduğu staj ve iş imkanlarından bahsedildi. Daha sonra İş Geliştirme Yöneticisi Emre BİLGE tarafından Simülasyon Teknolojileri Merkezinde Simülatörler hakkında teknik bilgiler verildi.

Yönetim ve Bilişim Sistemleri kulübü öğrencileri son olarak 
ANKARA TEKNOPARK'ı ziyaret etti.

ODTÜ TEKNOKENT kurumunda teknoparklar hakkında genel bilgiler alan kulüp üyeleri daha sonra ANKARA TEKNOPARK'ta çeşitli teknoloji alanlarında uzman şirketlerle buluştu.  ANKARA TEKNOPARK Sanayi İşbirliği Koordinatörü Asım Aspur GÖKSEL tarafından karşılanan ekibe ANKARA TEKNOPARK hakkında kısa bilgiler verildi. Daha sonra Siber Güvenlik alanında çalışan SWORDSEC firması kurucusu Seyfullah KILIÇ ile soru cevap şeklinde Siber Güvenlik alanının önemi tartışıldı. Daha sonra OTTO- Games kurucusu Gökhan GÜNGÖR tarafından oyun teknolojileri hakkında bilgiler verilerek gelecekte hangi tür oyunların ön plana çıkacağı konusunda istişare edildi. Büyük veri ve Yapay Zeka alanında uzman olan İMPEKTRA kurucusu Ali Samet ARSLAN ise büyük verinin kurumlar için öneminden bahsederek dijital dönüşümün gerekliliğini vurguladı. Son olarak Securify firmasının ürettiği insan davranışlarını algılayan yazılım tanıtıldı. 

Teknik gezinin sonunda serbest zaman verilerek öğrenciler günün yorgunluğunu atmaya çalıştılar.
  • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Dr. Alper AYTEKİN, Gazi Ortaokulu Öğrencilerine Programlamaya Giriş Eğitimi Verdi

  • TÜBİTAK 2209 Öğrenci Projelerindeki Başarılarımız: 3 Projemiz Kabul Aldı

  • Kariyer Yolculuğum Projesi

  • Batı Karadeniz Siber Güvenlik Zirvesi'ne Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Olarak Katılım Sağladık

  • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Alper AYTEKİN'in Projesi TÜBİTAK ARDEB Covid-19 kapsamında kabul edildi

  • Bölüm Başkanımız Bilişim Teknolojileri ve İletişim Çalıştayına Katıldı

  • Yönetim ve Bilişim Sistemleri Kulübümüz HAVELSAN, ODTÜ TEKNOKENT VE ANKARA TEKNOPARK kurumlarına teknik gezi düzenledi.

  • Bölümümüz 4. Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansına Katıldı

  • Yönetim ve Bilişim Sistemleri Kulübümüz Kahvaltı ve Fidan Dikme Etkinliğinde Buluştu

  • Yönetim ve Bilişim Sistemleri Kulübümüz Tarafından Yurtdışı Dil Eğitimi ve Kariyer Semineri Gerçekleştirildi